Favorite ThisCoachella 2013 [STREAMING LIVE]

Published: April 13, 2013
FULL SCHEDULE BELOW







FRIDAY APRIL 12
3:30 PM Jake Bugg (Channel 2)
3:30 PM Stars (Channel 1)
3:30 PM Tokyo Ska Paradise Orchestra (Channel 3)
4:20 PM Johnny Marr (Channel 2)
4:30 PM Beardyman (Channel 3)
4:35 PM Divine Fits (Channel 1)
5:20 PM Alt-J (Channel 2)
5:20 PM Metric (Channel 1)
5:20 PM Polica (Channel 3)
6:10 PM Lee Scratch Perry (Channel 2)
6:10 PM Passion Pit (Channel 1)
6:25 PM Palma Violets (Channel 3)
6:35 PM Violent Femmes (Channel 3)
7:00 PM Japandroids (Channel 2)
7:00 PM Local Natives (Channel 1)
7:25 PM Jello Biafra (Channel 3)
7:50 PM Sparks (Channel 2)
7:50 PM Of Monsters And Men (Channel 1)
8:20 PM Benny Benassi (Channel 3)
8:40 PM Beach House (Channel 1)
9:30 PM Yeah Yeah Yeahs (Channel 1)
9:45 PM Purity Ring (Channel 3)
10:10 PM Grinderman (Channel 2)
10:35 PM Infected Mushroom (Channel 3)
11:15 PM Jurassic 5 (Channel 2)
11:25 PM Foals (Channel 3)
11:40 PM The Stone Roses (Highlights) (Channel 1)
12:10 AM Tegan and Sara (Channel 2)
12:10 AM How To Destroy Angels (Channel 1)
12:15 AM Earl Sweatshirt (Channel 3)

SATURDAY APRIL 13
3:30 PM MONA (Channel 2)
3:30 PM Baauer (Channel 3)
3:35 PM Dropkick Murphys (Channel 1)
4:15 PM Shouting Matches (Channel 2)
4:25 PM Ben Howard (Channel 1)
4:45 PM The Selecter (Channel 3)
5:10 PM Bat For Lashes (Channel 2)
5:15 PM Café Tacvba (Channel 1)
5:45 PM Biffy Clyro (Channel 3)
6:05 PM Puscifer (Channel 1)
6:10 PM Allen Stone (Channel 2)
6:55 PM Portugal. The Man (Channel 1)
7:00 PM Major Lazer (Channel 2)
7:45 PM Grizzly Bear (Channel 1)
7:45 PM Bassnectar (Highlights) (Channel 3)
8:00 PM Yeasayer (Channel 2)
8:20 PM Benny Benassi (Channel 3)
8:35 PM Hot Chip (Channel 1)
9:00 PM Spiritualized (Channel 2)
9:30 PM The Postal Service (Channel 1)
9:55 PM Moby (Channel 3)
10:00 PM Descendents (Channel 2)
10:30 PM The xx (Channel 1)
10:45 PM Janelle Monae (Channel 3)
10:55 PM Two Door Cinema Club (Channel 2)
11:35 PM Phoenix (Channel 1)
11:35 PM Knife Party (Channel 3)
11:45 PM New Order (Channel 2)

SUNDAY APRIL 14
3:30 PM Smith Westerns (Channel 2)
3:30 PM The Gaslight Anthem (Channel 1)
3:30 PM DIIV (Channel 3)
4:20 PM Cloud Nothings (Channel 3)
4:30 PM Jessie Ware (Channel 2)
4:30 PM The Airborne Toxic Event (Channel 1)
5:15 PM The Lumineers (Channel 1)
5:30 PM Tanlines (Channel 2)
6:05 PM Social Distortion (Channel 1)
6:10 PM James Blake (Channel 2)
6:20 PM Paul Oakenfold (Channel 3)
7:00 PM Tame Impala (Channel 1)
7:40 PM Father John Misty (Channel 2)
7:40 PM Simian Mobile Disco (Channel 3)
8:00 PM Vampire Weekend (Channel 1)
8:30 PM Franz Ferdinand (Channel 2)
8:50 PM Pretty Lights (Highlights) (Channel 1)
8:50 PM OMD (Channel 3)
9:20 PM Nick Cave & The Bad Seeds (Channel 2)
9:20 PM Wu-Tang Clan (Channel 1)
9:45 PM The Faint (Channel 3)
10:10 PM Dinosaur Jr. (Channel 2)
10:20 PM Red Hot Chili Peppers (Channel 1)
10:40 PM Eric Prydz (Channel 3)
11:00 PM Dead Can Dance (Channel 2)

Tags: